Dzień dobry :)

No i stało się. Będę pisał własnego bloga. :)

Z zamiarem pisania bloga nosiłem się od dawna, ale zawsze coś mi przeszkadzało w tym, aby zacząć. Pomysł wziął się z prostej przyczyny – podczas pracy czy hobbystycznych zadań, które sobie stawiałem, napotkałem wiele specyficznych programistyczno-serwerowych problemów, do których ciężko było znaleźć dobre rozwiązanie w internecie…

Czasami spędzałem po kilka godzin szukając informacji, oraz usiłując rozwiązać problem samodzielnie. Gdy udało się go już jakoś rozwiązać zastanawiałem się, czemu nie podzielić się nową wiedzą z innymi? Być może mój wpis zaoszczędził by komuś innemu wiele czasu, a ja sam dla siebie zachował bym przy okazji informacje na przyszłość. Tak oczywisty aspekt jak satysfakcja, oczywiście pomijam :)

Do prowadzenia bloga zachęcał mnie też Maciek – Webdeveloper/Programista PHP portali PCLab.pl (które razem rozwijamy i utrzymujemy). Niedawno znów mi o tym przypomniał. Zadziałało to na mnie jak impuls, no i stało się.

Blog stanął na WordPressie. Jednak zbyt pięknie by było, gdyby WordPress od razu spełniał moje wymagania. Po sporej ilości godzin modyfikacji kodu, szukania, testowania i instalowania pluginów, rozwiązywania problemów i dostosowywania – blog działa (i tu też dziękuję Maćkowi za pomoc). Ale to jest temat na kilka osobnych wpisów. :) Nie jest to jeszcze to, co chciałem osiągnąć, ale gdybym skupił się tylko na dostosowywaniu WordPressa do własnych potrzeb, pewnie ten (pierwszy) wpis nie szybko by się pojawił :)

Co znajdzie się na blogu? Na pewno rozwiązania różnych problemów z którymi spotykam się podczas pracy – typowo programistyczne i związane z samymi serwerami. Na pewno także pojawią się luźniejsze wpisy – bardziej ciekawe na temat nowinek technologicznych, oprogramowania i inne związane z informatyką, komputerami czy programowaniem. Czy coś jeszcze – czas pokaże.

To chyba tyle słowem wstępu. Oby kolejny wpis pojawił się dość szybko. :)

PS. Wypada chyba jeszcze podziękować Kasi (mojej żonie) za wyrozumiałość – wiele wieczorów po pracy spędziłem na konfiguracji bloga i serwerów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Dzień dobry :)

  1. Mav pisze:

    O, fajnie, jeszcze jeden blog do śledzenia :) Mam nadzieję Daniel, że przy nastepnym apgrejdzie forum laba czy innych podobnych będziesz opowiadał ze szczegółami co i jak ;)

    PS Co to za oszustwo? Wpis z drugiego, a jak się wczoraj próbowałem dostać (trzeci) to nie było takiej strony? Czyżbyś jeszcze psuł, ekhm, udoskonalał wordpressa?

    • Upgrade forum jest nadal aktualny, ale nie będę tutaj przenosił dyskusji o tym. Tak, zapewne coś napiszę.

      Wpis powstał, gdy czekałem aż wyekspiruje się cache mojej domeny na dns-ach (zmieniałem konfigurację domeny, w tym rekord A) – w skrócie domena wskazuje na nowe ip :) Miałem trochę problemów z hostingiem i zapewne jeszcze kilka będzie po drodze. Problem leżał prawdopodobnie po stronie iptables – będę zapinał dokładniejsze logowanie, aby się przekonać. A co do samego WordPressa – kilka informacji o zmianach które zrobiłem umieszczę na blogu nieco później.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować (także Facebook, Google+, Twitter), aby móc dodać komentarz.