Google uchyla rąbka tajemnicy w sprawie TLD

Wiadomym było, że Google złoży aplikację na domenę najwyższego poziomu – .google. No dobrze, może nie było wiadomo, ale było to wielce prawdopodobne. Google uchyliło nieco rąbka tajemnicy.

O domenach najwyższego poziomu pisałem w jednym ze wcześniejszych wpisów. Wtedy też wspominałem o domenie .google, którą być może Google będzie chciało kupić.

Na oficjalnym blogu Google umieściło krótką notkę w tej sprawie. Możemy się z niej dowiedzieć, że złożone aplikacje dotyczą domen podzielonych na 4 kategorie i podane są 4 przykłady:

  • znaki firmowe, jak .google
  • domeny powiązane z głównymi usługami, jak .docs
  • domeny, które poprawią doświadczenia użytkowników, jak .youtube
  • domeny, które mogą być interesujące, jak… jeszcze chwila… .lol :)

Z treści wynika, że takich aplikacji jest więcej, najwyraźniej zatem Google planuje wydać całkiem sporo gotówki na nowe „zabawki”.

Na blogu znajduje się jeszcze jedna informacja – Google chciałby, żeby zakup nowych TLD wpłynął pozytywnie na użytkowników i właścicieli stron internetowych, obiecuje zatem:

  • nadać wysoki priorytet bezpieczeństwu i obsłudze incydentów
  • współpracować z akredytowanymi przez ICANN registratorami
  • współpracować z właścicielami rożnych marek w zakresie mechanizmów służących ochronie praw

Czyżby z tego wynikało, że Google po zakupie niektórych TLD będzie sprzedawało subdomeny? pccode.lol – za taką raczej podziękuję ;) Ale subdomeny .lol znajdą zapewne wielu nabywców, do których taka domena bardziej pasuje. Nie zapominajmy też o innych domenach, o których jeszcze nie wiemy, a mieszczą się w ostatniej grupie.

Ja z niecierpliwością nadal czekam na pełną listę domen głównego poziomu i ich nabywców, oraz na to, jakie pomysły na niektóre domeny ma Google.

 

Źródło: Google

Ten wpis został opublikowany w kategorii Internet, WWW i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować (także Facebook, Google+, Twitter), aby móc dodać komentarz.