Internet Explorer nie jest już najpopularniejszy!

Stało się – Chrome właśnie stał się najpopularniejszą przeglądarka internetową pokonują Internet Explorera.

Na świecie

Jak pokazuje wykres na StatCounter, Google Chrome właśnie wyprzedziła Internet Explorera osiągając 32,76% udziału w stosunku do 31,94% u konkurenta. Wykres zmian popularności przeglądarek internetowych wygląda tak:

Widać na nim stały wzrost udziału Chrome i powiększający się spadek IE. Firefox nieco traci na popularności, ale ostatnio utrzymuje dość stały poziom.

Jeśli popatrzymy na szerszy zakres dat, całość staje się jeszcze bardziej czytelna. Internet Explorer traci już od dawna, Firefox, gdy zaczął zyskiwać na rzecz IE, stracił ponownie przez Chrome, która po ostrym przyspieszeniu cały czas zyskuje:

Ciekawe, kiedy i Firefox pokona Internet Explorera :)

W Polsce

Na rodzimym rynku sytuacja jest nieco inna. Cały czas dominuje Firefox, który już dawno przegonił IE, a Chrome jeszcze przez długi czas mu nie zagrozi.

Podsumowanie

Gogole Chrome cały czas zyskuje coraz to lepszą pozycję na rynku, IE niedługo ustąpi także zapewne Firefoksowi. Ciekawe, jak sytuacja się zmieni, gdy zadebiutuje Windows 8, szczególnie wersja na ARM, która w trybie pulpitu ma pozwalać na przeglądanie internetu tylko przez jedyną słuszną przeglądarkę (czytaj Internet Explorer). Jest także możliwe, że dzięki interfejsowi Metro, IE znów zacznie zyskiwać, choć nie spodziewał bym się mocnego wzrostu.

 

Źródło: StatCounter
Obrazek: [1]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Internet, Oprogramowanie, WWW i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować (także Facebook, Google+, Twitter), aby móc dodać komentarz.