iPad na kółkach (Double Robotics Double)

Widzieliśmy już różne dziwactwa, które można podłączyć do iPadów i innych iSprzętów przewodowo, bezprzewodowo, lub poprzez umieszczenie iUrządzenia bezpośrednio w nim. Ten gadżet zalicza się do tych ostatnich, ale jest dość nietypowy – dzięki niemu iPad wzbogaca się o dwa kółka, służąc właścicielowi za dodatkową parę oczu (jedno oko?) umieszczoną gdziekolwiek jest dostęp do Internetu.

Double

Film w zasadzie wyjaśnia wszystko. Double służy za mechanizm jezdny iPadowi, który sam w sobie w połączeniu z oprogramowaniem jest oczami i uszami urządzenia. Transmisja na żywo przez Internet pozwala właścicielowi widzieć i słyszeć to, co się dzieje po drugiej stronie, oraz poruszać robotem (wraz z regulacją wysokości). Komunikacja wizualna i dźwiękowa jest oczywiście dwustronna. Jest to dość ciekawe podejście do zagadnienia komunikacji na odległość. Do sterowania robotem (lub ich większą liczbą) potrzebny jest drugi iPad.

Minimalistyczny i elegancki design sprawia, że całość prezentuje się naprawdę ciekawie. Jednak za to wszystko trzeba zapłacić nie mało – 2499$ (w preorderze 500$ mniej), a do całości trzeba doliczyć jeszcze cenę przynajmniej dwóch sztuk iPadów (drugiej lub trzeciej generacji).

Co sądzicie o takim sposobie na telekonferencję lub zwiedzanie muzeum?

Galeria

 

Źródła: Double Robotics, The Verge
Obrazki: [1]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Gadżety, Różne, Technologie, Telefony i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować (także Facebook, Google+, Twitter), aby móc dodać komentarz.