Ładowarka do urządzeń przenośnych… na drewno (CapmStove)

Czy przyszło Wam do głowy, aby ładować smartfona… ogniem? Firma BioLite przedstawiła dość ciekawe urządzenie, które jest w stanie naładować różne gadżety praktycznie za darmo. Wystarczy kilka gałęzi, zapałki i trochę umiejętności w rozpalaniu ognia.

CampStove

CampStove to ciekawe i nietypowe urządzenie. Jest połączeniem kuchenki turystycznej z technologią zamiany energii cieplnej w elektryczną. Możemy zatem upiec kiełbaski, zagotować wodę i naładować smartfona na jednym ogniu :)

Zasada działania jest dość ciekawa. Po rozpaleniu ognia, generator zaczyna zamieniać ciepło na prąd. Część wytworzonej energii elektrycznej wykorzystywana jest przez wentylator, który dostarcza powietrza do paleniska podsycając ogień, reszta dostępna jest dla użytkownika przez umieszczone na obudowie porty USB zdolne dostarczyć 2W przy napięciu 5V (chwilowo nawet do 4W).

Według producenta, 20 minutowe lądowanie iPhone-a 4S powinno wystarczyć na 60 minut rozmowy. Zagotowanie 1 litra wody powinno trwać nie więcej niż 4,5 min zużywając przy tym 46 gramów drewna. To są liczby, w które nie koniecznie musimy wierzyć, ponieważ wiele zależy oczywiście od siły ognia, rodzaju drewna i innych czynników.

Sposoby wykorzystania urządzenia prezentuje świetnie poniższy film:

Za taką kuchenko-ładowarkę trzeba zapłacić nie mało, bo 129 dolarów. Jest ona niewątpliwie źródłem czystej energii, ale czy będzie na nią popyt?

 

Galeria

 

Źródła: AntyWeb, BioLite

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Różne, Technologie, Telefony i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować (także Facebook, Google+, Twitter), aby móc dodać komentarz.