Tactus Tactile Layer – ekranowa klawiatura sprzętowa

Nie raz miałem okazję rozmawiać z kimś o wyższości klawiatury ekranowej nad fizyczną (lub na odwrót). Z jednej strony klawiatura ekranowa nie zajmuje dodatkowego miejsca w urządzeniu, z drugiej sprzętowa klawiatura jest wygodniejsza. A gdyby tak połączyć właściwości obu rozwiązań w jednym? Niedługo będzie to możliwe.

Tactus Tactile Layer

Tak właśnie Tactus Technology stworzyło klawiaturę ekranową z fizycznymi przyciskami:

Tactus Technology stworzyło także prototyp tabletu działającego na Androdzie, w którym zaimplementowali wstępną wersję swojego rozwiązania, nazwanego Tactus Tactile Layer. Fizyczne przyciski na ekranie powstają dzięki wtłaczaniu w odpowiednie miejsca specjalnego płynu. W momencie kiedy przyciski nie są pokazane, ekran jest całkowicie płaski i przezroczysty.

Nowy panel jest bardzo cienki i ponoć może bez problemu zostać zamontowany w obecnych urządzeniach z ekranem dotykowym (przez wymianę zewnętrznej warstwy ekranu i użyciu Tactus Tactile Layer). Nowe rozwiązanie ma pobierać minimalną ilość energii i pozwalać na montaż na ekranach różnej wielkości (nawet kilkudziesięciu cali). Pozwoli również na dobór kształtu, wielkości i innych parametrów przycisków.

Technologia jest jeszcze mocno niedopracowana, ale za jakiś czas możliwe, że pojawi się w nowych urządzeniach.

Wolicie klawiaturę ekranową, czy sprzętową? A może połączenie obu rozwiązań?

 

Galeria

 

Źródło: Tactus Technology
Obrazki: Tactus Technology

Ten wpis został opublikowany w kategorii Technologie, Telefony. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować (także Facebook, Google+, Twitter), aby móc dodać komentarz.