Windows 8 Release Preview – już można pobierać

Wczoraj Microsoft udostępnił wersję Release Preview systemu Windows 8.

Ostatnio trochę mniej śledziłem wszystkie zmiany wprowadzane w kolejnych wersjach systemu (wcześniejsze to Consumer Preview i Developer Preview, pomijam tu oczywiście wersje, które wyciekły do sieci pomiędzy oficjalnymi udostępnieniami), więc czas to nadrobić :)

W tej wersji powinno się znaleźć wiele zmian, bo jest ona kandydującą do wersji finalnej (Release Preview to odpowiednik RCRelease Candidate znany z nazewnictwa poprzednich wersji systemu Windows w wersjach testowych).

Informacje o nowym wydaniu znajdują się na stronie Windows 8 Release Preview, na której znajduje się także link do pobrania. Możecie także najpierw pobrać Asystenta – aplikację, która sprawdzi, czy komputer spełnia minimalne wymagania systemu i wybierze właściwy plik do pobrania.

Podstawowe wymagania nowego systemu:

  • Procesor taktowany zegarem 1 GHz
  • 1 GB pamięci RAM (2 GB dla wersji 64-bitowej)
  • 16 GB przestrzeni dyskowej (20 GB dla wersji 64-bitowej)
  • Karta graficzna obsługująca DirectX 9 ze sterownikami WDDM

Windows 8 Release Preview został udostępniony w 13 językach (niestety nie ma polskiego) i oczywiście w wersjach 32 i 64-bitowej.

Bezpośrednie odnośniki do obrazów ISO w wersji angielskiej:

Jeśli ktoś z Was chce spróbować swoich sił w programowaniu (konkretniej aplikacji w Metro), dostępne jest też Microsoft Visual Studio 11 Professional Beta.

Ja już pobieram kopię. :)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oprogramowanie, Windows i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować (także Facebook, Google+, Twitter), aby móc dodać komentarz.