Agni’s Philosophy – niesamowite techdemo od Square Enix

Każdy kto gra w jakiekolwiek gry, ma swoją ulubioną serię. Moją jest Final Fantasy, ale ciężko nazwać mnie graczem – choć konsola stoi obok, ostatnio trochę brakuje czasu. Square Enix na targach E3 pokazało, jak może wyglądać któraś z przyszłych części Final Fantasy. Niedawno mogliśmy zobaczyć niesamowite intro z demosceny, dziś mamy dla odmiany techdemo.

Agni’s Philosophy

Najpierw sami zobaczcie (polecam oglądanie w 1080p):

Prawda, ze imponujące? Techdemo „Agni’s Philosophy” powstało na silniku „Luminous” autorstwa Square Enix. W zasadzie ciężko powiedzieć aby powstało, bo zostało na nim zaprezentowane. Tak – podczas targów E3 to techdemo było renderowane w czasie rzeczywistym.

Mnie zastanawia, jaki obecny sprzęt został wykorzystany podczas pokazu, aby tak płynnie wyświetlić grafikę z taką ilością szczegółów. Aby udowodnić, że demo było renderowane w czasie rzeczywistym, przedstawiciel Square Enix zmienił kilka szczegółów (kolor włosów kapłana, brodę bezdomnego, czy efekty świetlne) i pokazał demo po raz kolejny.

Silnik „Luminous” powstaje i ma być wykorzystany w konsolach nowej generacji (następne Playstation i Xbox), oraz nowym sprzęcie komputerowym. Jak widać, już teraz daje niesamowite efekty. Czy zwróciliście uwagę na mimikę twarzy, włosy, zachowanie się ubrań, czy fizykę w demie? Stoi na bardzo wysokim poziomie i ogląda się naprawdę z wielką przyjemnością.

Czy chcielibyście, aby tak wyglądała z któraś z kolejnych części Final Fantasy?

 

Galeria

 

Źródła: Square Enix, GameInformer
Obrazki: Square Enix

Ten wpis został opublikowany w kategorii Grafika, Konsole, Oprogramowanie, Programowanie i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować (także Facebook, Google+, Twitter), aby móc dodać komentarz.