O mnie

ja

Jestem programistą PHP (nie webdeveloperem!) z pasją. Najchętniej zoptymalizował bym wszystko co się da i zautomatyzował wszystkie procesy :)

Moja przygoda z programowaniem zaczęła się gdy miałem 8 lat i dostałem Atari. Gry bardzo szybko mnie znudziły i zacząłem szukać czegoś innego. Był to czas, kiedy tata przywoził mi czasopismo Bajtek. Niemalże od razu zainteresowałem się Basic-iem i Logo. Zanim zacząłem pisać w PHP przebrnąłem jeszcze przez kilka języków – na PC pierwszym był QBasic, później Pascal, C/C++, Visual Basic (oraz VBA), Assembler i inne. Następnie przyszedł czas na PHP i tak już zostało. Z natury szybko się uczę, więc PHP nie sprawiło mi problemu. Ale programistą nie zostaje się od razu – potrzeba wiele czasu i praktyki, aby dobrze poznać język.

Nie od razu postanowiłem być programistą. Szkołą średnia to głównie zainteresowanie elektroniką (w szczególności cyfrową), ale okazało się, ze programowanie jest tym, co naprawdę mnie interesuje :)

Obecnie wraz z Maćkiem Sewerynem pracujemy nad rozwijaniem portali serwisu PCLab.pl. Dopiero tam miałem możliwość pełnego rozwinięcia swoich umiejętności (choć niektórzy użytkownicy forum nadal sądzą, że ja nadal nic nie umiem ;) ).

W wolnych chwilach rozwijam się w innych kierunkach – podciągam swoje umiejętności z zakresu webdeveloperki, Linuksa (preferuję Debiana w oparciu o którego stawiałem i konfigurowałem serwery, oraz obecnie współadministruję serwerami PCLab.pl) i innych języków programowania. Nadal jednak głównym moim zajęciem jest programowanie w PHP (w połączeniu Apache, NginX, MySQL, Memcached, Sphinx i innymi).

Prywatnie mieszkam z żoną w Szczecinie. Nie to miasto nie leży nad morzem :)

Tu można mnie znaleźć:

      

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować (także Facebook, Google+, Twitter), aby móc dodać komentarz.