Unreal Engine 4 – robi się coraz ciekawiej

Niedawno mogliśmy zobaczyć co potrafi silnik CryEngine 3 od Crytek, czy Luminous od Square Enix. A to tylko przykłady. Unreal Engine 4 również zapowiada się bardzo ciekawie.

Od dawna mówi się o tym, że konsole zahamowały rozwój gier. Po części jest to prawda, szczególnie jeśli popatrzymy na 10-letni cykl życia konsol. Teraz, gdy na horyzoncie zaczynają się pojawiać konsole nowej generacji, sytuacja jakby zaczęła się zmieniać. Oczywiście powstawanie nowych silników nie zależy od pojawienia się w przyszłości konsol nowej generacji, jednak pewne powiązania istnieją. Należy też pamiętać, że nowe silniki powstają cały czas. Ostatnio jednak jakby bardziej widać skok w jakości generowanej grafiki.

Unreal Engine 4

Na początek tradycyjnie próbka możliwości nowego silnika:

Warty uwagi jest również drugi materiał – tutaj Alan Willard z Epic pokazuje wraz z własnym komentarzem, jakie możliwości daje nowy silnik:

Tak, to jest też jedno z tych dem, które zrobiło na mnie wrażenie. Niestety do rozgrywki w takiej jakości potrzebny będzie dość mocny sprzęt. Zastanawia także fakt, jak sprzętowo będą się prezentować konsole nowej generacji i jak najnowsze silniki będą na nich działać.

Samo demo prezentuje się świetnie. Pozostaje teraz tylko poczekać na pierwsze produkcje wykorzystujące jego możliwości.

 

Galeria

 

Źródło: Niezgrani.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Grafika, Konsole, Oprogramowanie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować (także Facebook, Google+, Twitter), aby móc dodać komentarz.